Napozás során UV-A és UV-B sugarak “ támadják” bőrünket. Az UV-A sugarak a bőr ráncosodását, idő előtti öregedését okozhatják, míg az UV-B leégést idézhet elő. Délelőtt 10 és délután 3 óra között ne tartózkodjunk a napon, mert akkor éget leginkább a nap. Ha mégis, öltözzünk fel. A napvédő szerrel legalább fél órával a napozás előtt kezeljük magunkat, használjunk vízálló készítményeket. A napozáshoz megfelelő időpont a reggeli órákban és a késő délutáni órákban van.
Oda kell figyelnünk arra is, hogy a bőrtípusunkhoz megfelelő krémet válasszunk, mert a nagyon fehér bőrűek erős védelmet biztosító készítményt kell válasszanak, míg a barna bőrűek alacsonyabb faktorszámú krémet is használhatnak. Ha mégsem voltunk elég elővigyázatosak, a fájdalommal és bőrpírral járó leégés már a napozást követő órákban jelentkezik, és 24 órán át akár erősödhetnek is a tünetek. Súlyosabb esetben láz, hányinger, fejfájás, hidegrázás és a bőr felhólyagosodása kíséri.
Napozás után minden esetben ajánlott hidratálni a bőrt, leégés esetében ez különösen fontos. Jó hatása van annak is, ha langyos, hűvös vízzel zuhanyozunk. Hűsítő és regeneráló hatású lehet, ha a leégett bőrfelületre Ezüst forrásoldat sprayt vagy forrásgélt teszünk.
A napozás fent említett mellékhatásai mellett érdemes megemlíteni azt is, hogy természetesen a napfénynek nagyon sok jótékony hatása is van: javítja a hangulatot, fertőtlenítő hatású, fokozza a szervezetben a D-vitamin termelést és erősíti az immurendszert.