Belépés



Jegyezd meg az azonosítómat és jelszavam
Csak az azonosítómat jegyezd meg
Mindig kérd az azonosítómat és jelszavam
Fizetési feltételek
Fizetési feltételek:
  • Előreutalásos vásárlás
  • Bankkártyás vásárlás
  • Utánvétes vásárlás

Annyira biztosak vagyunk abban, hogy a termékeinkkel elégedett és segítségükkel egészségesebb lehetsz, hogy mindegyik termékünkre 100%-os, azonnali pénz visszafizetési garanciát kínálunk.

FILS Bébik

Fogantatásuk előtt szedte Édesanyjuk a FILS készítményeket, hogy megszülethessenek.

Az adatfeldolgozók elérhetőségei

Az adatfeldolgozók elérhetőségei

A rendszer frissítése és karbantartása miatt minden év március 31-ig van lehetőség a megújításra. Az idén 2021.03.31-ig.

Legyen egészséges a gyermekünk

A szülőknek általában igen jók a szándékaik, egészséges gyerekeket szeretnének felnevelni. Mégis gyakran követnek el hibákat, sokszor azért, mert túl fáradtak ahhoz, hogy harcoljanak a válogatós gyerekkel, aki ráadásul inkább nézné a TV-t, mint játszana kint a szabadban.

A rossz szokásoknak azonban meg kell fizetni az árát. Az amerikai gyerekek mintegy 35 százaléka túlsúlyos, ami később komoly egészségi problémákhoz vezethet, szívbetegség vagy diabétesz lehet a következmény, de kialakulhat depresszió is, és csökken az illető önbecsülése.

Kutatások szerint azok a gyerekek, akik legalább napi 20-40 percet játszanak a szabadban, jobban teljesítenek az iskolában, és boldogabbak is, mint mozgásszegény társaik.

Néhány hiba, amelyet jó elkerülni, ha azt akarjuk, hogy gyermekünk egészséges és boldog legyen:

Fontos, hol étkezik a gyerek.
Ha a gyerek TV-nézés közben eszik, a látottak elvonják a figyelmét, a gyomra nem jelez, hogy tele van, így túleheti magát. Minden szempontból jobb, ha a család az asztalnál ülve, lehetőleg együtt étkezik.

Túl sokat nézi a televíziót.
Szakemberek szerint két éves kor alatt egyáltalán ne nézzen a gyerek TV-t, és a kétévesnél idősebbek se többet, mint napi 1-2 órát. Vizsgálatok bizonyítják, hogy a kevesebbet tévéző gyerek kevesebbet is eszik, és könnyebben fogy le. Ennek oka nemcsak a több mozgás, hanem az is, hogy kevesebb egészségtelen rágcsálnivalót és cukros üdítőt fogyaszt így a gyerek.

A szeme kívánja az édességet
A legtöbb gyerek a szemével próbálja ki az új dolgokat, azaz ha valami nem néz ki izgalmasan, vagy nem azt eszi a többi gyerek is, akkor meg sem próbálja. Nem árt, ha a szülő ilyenkor alkalmazza a „legalább kóstold meg” elvét, a gyereknek nem kell az egészet megennie, de próbálja ki, hátha ízlik.

Hizlaló ennivaló a konyhaszekrényben vagy a hűtőben
Ha a gyerek hazajön az iskolából, az első, hogy keres valami rágcsálnivalót. Nem mindegy tehát, mi van a konyhaszekrény polcán a keze ügyében, és mihez nyúl először, ha kinyitja a hűtőt. Vágjunk fel sajtot, répát vagy gyümölcsöt, tegyük műanyag dobozokba, és helyezzük el úgy, hogy a gyerek azt találja meg először.

Félkész ételek
Igaz, hogy ebédet főzni időigényes, jól jönnek tehát a bevásárlóközpontokban kapható csomagolt kész vagy félkész ételek. Ezekben azonban általában nagyon sok só és zsiradék van, ezért, ajánlatos időt szakítani arra, hogy mindig legyen kéznél egészséges étel, amit el tud vinni a gyerek iskolába. Használjuk ki a hétvégét az előkészítésre.

Fontos a szülői példa
Hiába mondja a szülő a gyereknek, hogy ne üljön a TV előtt és ne rágcsáljon chipset, ha közben ő maga ugyanezt teszi. Ne csak a gyereket beszéljük rá a több mozgásra, hanem menjünk vele mi is labdázni, kirándulni.

Nyelv választása

Magyar Angol Német Román Szlovák Orosz

Pénznem választása

Ajánlókód megadása


Eseménynaptár

2024. Március 29.
H K Sz Cs P Sz V
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Részletes keresés
Pavelka Andrea

Sok gyermekes családban nőttem fel, ahol megtanultam a munka szeretetét. Életem úgy alakult, hogy kénytelen voltam 17 éves koromtól dolgozni. Mélyről indulva kezdtem felépíteni a jövőmet. Majd eljött az idő, amikor saját vállalkozást vezethettem. Rá...