Évekig azt tartották, hogy a terhes nőnek a kilenc hónapot ágyban kell töltenie. Az orvosok attól féltek, hogy az aerobik, vagy a kocogás árthat a magzatnak, így még a legaktívabb élsportolóknak is pihenést javasoltak. Ma már más a helyzet. Az orvosok kimutatták, hogy a tornának rengeteg jótékony hatása van.
A terhesség alatti torna hozzásegít a könnyebb, rövidebb vajúdáshoz és szüléshez, kisebb lesz az esélye a császármetszésnek, gyorsabb a felépülés a szülés után. Csökkenti a depressziót, vagy ingerültséget is. Segíti a vérkeringést, és jobban alszol éjjel, egészségesebbnek érzed magad végig a terhesség alatt. Egy kísérlet során, 500 terhes nő közül azoknak, akik tornáztak, egészségesebb, erősebb szívű babái születtek. Ugyanezeknél a nőknél a szülőszobán eltöltött idő egyharmaddal rövidebb volt, 65%-uknál kevesebb, mint négy óra.
Alapszabály, hogy a pulzusod ne haladja meg a 140-et.
Túl meleg időben sem szabad edzeni, a test hőmérséklete kihat a babára.
Ha hányingered van, ne tornázz túl sokat!
Heti 3-5 alkalommal 20-30 perc torna az ideális.
Mindig jól melegíts be, és befejezésül lazíts!
Bőven legyen ivóvized! A megfelelő ruházat nagyon fontos - bő, kényelmes ruhát vegyél fel, olyan melltartót, ami jól összetart.
Megállás azonnal, ha fájdalmad, görcseid vannak, szédülsz, fáj a fejed, kifogytál a levegőből, megkeményedik a hasad, vérezni kezdesz, vagy ha túlságosan felgyorsul a szívverésed.
Normál szülés után általában 4-6 héttel vissza lehet térni újra a mozgáshoz.
Császármetszés esetében 6-8 hétig várj, de mindenképpen beszélj az orvosoddal, mielőtt hozzáfogsz a rendszeres edzéshez!